Teras Su Yalıtımı

teras su izolasyonu izmir

Teras Su Yalıtımı izmir –

Teras; yapıların çeşitli kullanım amaçları ile üstü kapatılmayan en üst bölümüdür. Teras çatıların kiremit çatılara göre avantajı binaya ek yük oluşturmaması ve kullanım amacının değişmesi durumunda çeşitli değişimler yapabiliyor olmasıdır. Ancak teras zemininin açık olması bazı doğa koşullarının da binaya daha fazla etki etmesine sebep olmaktadır. Bu etkiler kış mevsiminde yağmur ve soğuk, yaz mevsiminde ise sıcak etkisidir. Bu sebeple doğru izolasyon malzemeleri ve profesyonel işçilik ile teras yalıtımı mutlaka yapılmalıdır. Teras su yalıtımı ve çatı su izolasyonu izmir gibi bol yağış alan bölgelerde bir zorunluluk haline gelmiştir.

Teras Su Yalıtımı Uygulaması

teras su yalıtımı izmirTeras alanında su yalıtımının sağlanması için en uygun yöntem membran uygulamasıdır. Genişliği 1 metre olan membranların her biri 10 cm bindirmeli olacak şekilde alana uygulanarak su izolasyonu yapılır. Teraslarda su yalıtımı uygulamasının ilk ve en önemli aşaması alanın temizliği ve düzgün olmasıdır. Öncelikle alanın tamamen bozuk ve çapaklı olmadığından emin olduktan sonra alanda genel temizlik mutlaka yapılmalıdır.  Zeminde çıkıntılar var ise düzeltilmeli, girinti olan kısımların ise tamir harcı ile zemin seviyesine getirilmesi gerekir. Temizlik işleminin ardından membran uygulamasının alanda tam etki gösterebilmesi için su bazlı soğuk emülsiyon astarın zemine uygulanması gerekmektedir.  Tüm bu aşamaların ardında membran uygulaması teras alanına uygulanabilir.

Teras su yalıtımı için membran uygulaması çatı su akıntısı yönünde yapılmalı ve uygulamanın su giderlerinden başlanarak yapılması gerekmektedir.

Kullanım alanı olan, herhangi bir sebep ile üzerinde sık gezilen teraslarda membran uygulaması ardından zemine seramik döşeme işlemi yapılabilir. Seramik döşeme işlemi yapılacak ise teras ısı yalıtımı da önerilmektedir. Üzerinde gezilmeyen veya insan tahribatına uğramayacağı düşünülen teras alanları için membran uygulamasının ardından herhangi bir işlem yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Teras Su Yalıtımı izmir fiyatları

Teras su yalıtımı fiyatları için mutlaka keşif talep edilmeli, alanın kullanım amacı, mevcut durumuna göre fiyat belirlenmelidir. Teras su yalıtımı m2 fiyatı üzerinden belirleme mümkün değildir. Ücretsiz keşif hizmeti veren izmir izolasyon firmaları ile iletişime geçilerek keşif talep edilmeli, yapılacak işlem, malzeme ve fiyat buna göre belirlenmelidir.

İtimat İzolasyon 35 yılı aşkın deneyimi ile izmir izolasyon firmaları arasında güvenin sembolü olarak teras su yalıtımı , çatı ısı yalıtımı izmir ve tüm çatı izolasyonu izmir uygulamalarında en kaliteli malzeme ve yapıya en uygun çözümleri üretmektedir. İtimat İzolasyon imzasını taşıyan her iş kesin çözüm ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile sonuçlanmıştır.


İtimat İzolasyon Armut.com üyesidir. Müşteri yorumlarımızı armut.com profilimizden inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz keşif için İletişim Formu veya irtibat numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.