Teras Isı Yalıtımı

teras ısı yalıtımı izmir

Teras Isı Yalıtımı izmir –

Teras çatılar, yapıların en üst bölümü olmakla birlikte, kullanım amaçlarına göre üzeri kapatılmayan , yaz aylarında yoğun güneş ışınlarına, kış aylarında ise yağmur sularının direk etkisine maruz kalan alanlardır. Teras alanını üstünün açık olması doğa koşullarından direk olarak etkilenmesine sebep olmaktadır. Dolayısıyla doğru malzeme ve işçilik ile çatı ısı yalıtımı ve teras ısı yalıtımı izmir gibi yazları sıcak geçen bölgelerde mutlaka uygulanmalıdır.

Teras Isı Yalıtımı Uygulaması

teras ısı yalıtımı izmir
teras ısı yalıtımı izmir

Teras ısı yalıtımı uygulama şekli, alanın kullanım amacına göre çeşitlilik göstermektedir. Teras ısı yalıtımında ilk ve en önemli kural, alanın su izolasyonu uygulamasının yapılmış olmasıdır. Su geçirmezliği olmayan alanlarda teras ısı yalıtımından önce mutlaka teras su yalıtımı yapılması gerekmektedir. Bunun sebebi yalıtım sıralamasında su yalıtımının ısı yalıtımında önce uygulanma zorunluluğudur.

Teras su yalıtımı sağlanmış olan alanda ısı yalıtım malzemesi olan xps ısı yalıtım levhaları tüm alanı kaplayacak şekilde uygulanır. Isı yalıtım levhaları genel olarak 3-5 cm kalınlığında olup isteğe göre kalınlığı tercih edilir. Bu uygulamanın ardından ısı yalıtım levhaları ile kaplanmış alan üzerine, alanda gergin duracak şekilde keçe serilmesi işlemi yapılır. Keçe uygulaması ardında yapılacak işlem teras alanının kullanım amacına göre değişmektedir. Kullanım alanı olmayan, üzerinde çok sık gezilmeyecek teraslarda keçe üzerine serbest çakıl serilmesi işlemi yapılır. Kullanım alanı olan teraslarda ise çakıl yerine seramik döşenmesi işlemi yapılmaktadır. Seramik döşenmesi işleminde de dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise alana verilecek eğimin su giderleri yönünde yapılmasıdır. Aksi taktirde teras alanında su birikmesi oluşacaktır.

Teras ısı Yalıtımı izmir Fiyatları

Teras ısı yalıtımı m2 fiyatları üzerinden belirlenemez. Fiyat belirlemesi için mutlaka alanda keşif yapılmalı, terasın kullanım amacı, mevcut durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Ücretsiz keşif imkanı sunan izmir izolasyon firmaları ile iletişime geçilerek, keşif talep edilmeli, öncelikle yapılacak uygulama, kullanılacak malzeme ve buna bağlı olarak fiyat belirlenmelidir.

İtimat İzolasyon 35 yılı aşkın deneyimi ile izmir izolasyon firmaları arasında güvenin sembolü olarak teras ısı yalıtımı izmir uygulamalarında en kaliteli malzeme ve yapıya en uygun çözümleri üretmektedir. İtimat İzolasyon imzasını taşıyan her iş kesin çözüm ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile sonuçlanmıştır.


İtimat İzolasyon Armut.com üyesidir. Müşteri yorumlarımızı armut.com profilimizden inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz keşif için İletişim Formu veya irtibat numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.