Kiremit Çatı Su izolasyonu

çatı su izolasyonu izmir

Kiremit Çatı Su izolasyonu izmir –

Çatılar, yapıları mevsim koşulları ile gelen sıcak, soğuk, yağmur ve kar etkilerinden koruyan dış yapı elemanıdır. Çatı aksamının sağlıklı bir yapıda olması konutların ömürlerinin uzun olmasını, sağlıklı yaşam alanlarına sahip olmalarını ve konut sakinleri için konforu sağlar. Bu sebeple çatılara olumsuz etki eden faktörlerin doğru bir çatı izolasyonu yalıtım ile engellenmesi gerekir. Teras su yalıtımı ve Çatı su izolasyonu izmir gibi yoğun yağış alan bölgelerde oldukça önemlidir.

Kiremit çatılar mantık olarak çatıya gelen suyu, eğim verme yoluyla çatıdan uzaklaştırma üzerine kurulmuştur. Çoğunlukla, kiremit çatı aksamlarının bitiş bölümünde su dereleri bulunur. Çatı aksamına gelen su, çatıdaki eğim sayesinde su derelerine yönlendirilir. Su derelerindeki giderler sayesinden suyun binadan tahliyesi sorunduz olarak gerçekleştirilir.

Su İzolasyonu Uygulaması

çatı su izolasyonu izmir
çatı su izolasyonu izmir

Öncelikle suyun çok güçlü bir madde olduğunu, gözle görülemeyecek kadar küçük alanlardan sızma yapabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kiremit çatılar için su yalıtımı sağlanmasında en etkili uygulama membran uygulamasıdır. Profesyonel işçilik ve kaliteli malzeme bir araya geldiğinde kiremit çatılar için yüzde yüz su yalıtımı sağlanabilir. Doğru uygulama ile kiremit çatılarda insan tahribatı olmadığı taktirde 20 yıla kadar su yalıtımı geçerliliğini devam ettirebilmektedir.

Binalarda Kiremitin Kaldırılması

Mineral taşlı , güneş ışınlarına dayanıklı izolasyon malzemesi olan membranlar ile kiremitlerin tamamen kaldırılması mümkün olabilmektedir. Çatı iskeletine sabitlenen çatı kaplama levhaları üzerine uygulanabilen bu membranlar, kiremitin binaya eklediği ekstra yükü azaltmakta ve suyun çatı arasına geçişini engellemede daha etkili olmaktadır.

 Çatı Su izolasyonu izmir Fiyatları

Çatı su izolasyonu ve çatı maliyeti , alanda keşif yapılmadan belirlenmesi mümkün değildir. Alana uygun malzemenin belirlenmesi, yapılacak uygulamanın tespit edilmesi için izmir izolasyon firmaları arasında ücretsiz keşif hizmeti sunan firmaları tercih edebilirsiniz.

İtimat İzolasyon 35 yılı aşkın deneyimi ile izmir izolasyon firmaları arasında güvenin temsilcisi olarak çatı ısı yalıtımı ve çatı su izolasyonu izmir  uygulamalarında en kaliteli malzeme ve yapıya en uygun çözümleri üretmektedir. İtimat İzolasyon imzasını taşıyan her iş kesin çözüm ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile sonuçlanmıştır.


İtimat İzolasyon Armut.com üyesidir. Müşteri yorumlarımızı armut.com profilimizden inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz keşif için İletişim Formu veya irtibat numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.