İzolasyon – Yalıtım

izmir çatı izolasyonu

Çatı izolasyonu izmir – Su Yalıtımı Uygulamaları

Çatılar; yapıların mevsim ve hava koşulları ile gelen yağmur, kar , soğuk, sıcak gibi dış etkenlerden koruyan yapı elemanlarıdır. Çatı, yapıyı kullananların ihtiyaçları yönünde tasarlanmalı ve standartlara uygun şekilde üretilen çatı malzemeleri kullanılarak konutların mimari yapısına göre inşaa edilmelidir. Çatı izolasyonu izmir gibi geçişli mevsim şartlarının yaşandığı bölgelerde doğru yalıtım malzemeleri ve profesyonel işçilik ile su yalıtımı ve ısı yalıtımı ile sağlanmalıdır.

çatı izolasyonu izmirKar ve yağmur sularının, çatı dış kabuğunun yapı içerisine sızmadan uzaklaştırılması ile mümkün olur. Çatı yapısına göre, suyun çatıdan uzaklaştırılma yöntemleri farklılık göstermektedir. Genel olarak kiremit çatı sistemlerinde , suyu yönlendirmek için eğim verme yöntemi kullanılır. Bu sayede çatıya gelen suyun akış yönü eğim ile belirlenmiş olur. Açık teras çatılarda ise zemin şapına verilen küçük çapta eğimlerle suyun akış yönü belirlenebilir.
Yukarıda belirtilen su yönünü belirleme işlemleri, su izolasyonu yapılmamış veya yanlış yapılmış çatılarda mümkün olmaz. Suyun çatı içerisine sızması veya yanlış yöne akıtılması ile konutların ömrü kısabilir. Teras su yalıtımı ve çatı su izolasyonu izmir gibi bol yağış alan bölgelerde mutlaka yapılmalıdır.

Çatı izolasyonu izmir – Isı Yalıtımı Uygulaması

Kışın ısınmak, yazın serinlemek için harcadığımız azaltmak, daha rahat ve sağlıklı yaşam alanları elde etmek için yapılan yalıtım işlemlerine ısı yalıtımı denir. Binalardaki ısı kaybının önemli bir bölümü çatıdan kaybedilen ısı enerjisinden oluşmaktadır. Bu ısı kaybının standartlara uygun ısı yalıtım malzemeleri ve doğru işçilik uygulamaları ile önlenmesi gerekir.

Isı yalıtımı malzemelerini kullanımı ve uygulama şekli çatı alanının türüne göre değişiklik göstermektedir.  Açık teras ve kiremit çatı türlerinde malzeme ve uygulama şekli farklılık göstermekle birlikte, kiremit çatının kullanım şekline göre kendi içerisinde de farklılıklar oluşturmaktadır. Teras ısı yalıtımı ve çatı ısı yalıtımı izmir gibi yaz ayları sıcak geçen bölgelerde enerji tasarrufu açısından mutlaka yapılmalıdır. Doğru bir ısı yalıtımı orta vadede kar edilmesine ve uygulanan konutun maddi değerinin artmasını sağlayacaktır.

Çatı izolasyonu izmir ve Çatı Maliyeti

Çatı izolasyonu ve çatı maliyeti hesaplaması, uygulama alanında keşif yapılmadan kesinlikle mümkün olmamaktadır. Çatıya uygun malzemenin ve yapılacak işlemin tespit edilmesi için izmir izolasyon firmaları arasında ücretsiz keşif imkanı sunan firmaları tercih edebilirsiniz.

İtimat İzolasyon 35 yılı aşkın deneyimi ile izmir izolasyon firmaları arasında güvenin temsilcisi olarak çatı izolasyonu uygulamalarında en kaliteli malzeme ve yapıya en uygun çözümleri üretmektedir. İtimat İzolasyon imzasını taşıyan her iş kesin çözüm ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile sonuçlanmıştır.


İtimat İzolasyon Armut.com üyesidir. Su izolasyonu , Isı yalıtımı ve tüm Çatı Uygulamalarımız için Armut.com profilimizi inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz keşif için İletişim Formu veya irtibat numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.