Kiremit Çatı Isı Yalıtımı

kiremit çatı ısı yalıtımı

Çatı ısı Yalıtımı izmir –

Konutlarda yapacağınız çatı ısı yalıtımı konfor ve sağlık açısından olumlu yaşam alanları sağlamanızı ve önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlamanızı sağlar. Konutlardaki ısı kaybının %25 lik bölümü çatılardan kaybedilen ısı sebebiyle oluşmaktadır. Çatı ısı yalıtımı yaşam alanınızın yazın serin kışın ise sıcak olmasını sağlamaktadır. Çatılarda uygulanacak ısı yalıtımının doğru malzeme ve kaliteli işçilik ile yapılması orta vadede kar etmenizi ve konutunuzun maddi değerinin artmasını sağlayacaktır. Teras ısı yalıtımı ve çatı ısı yalıtımı izmir de özellikle yaz aylarında sıcaklığın yüksek olması sebebiyle zorunluluk haline gelmiştir. Doğru çatı ısı yalıtımı , yatırımdır.

Çatı Isı Yalıtımı Uygulaması

çatı yalıtımı izmirÇatı ısı yalıtımı , kiremit çatılarda çatı arası alanlarda uygulanmaktadır. ISO ve CE standartlarına göre yapılan sınıflandırmada ısı iletkenlik katsayısı değerinden küçük olan malzemeler ısı yalıtım malzemesi olarak değerlendirilir. Çatı ısı yalıtımında en çok kullanılan ısı yalıtım malzemesi alüminyum folyolu cam yünü şilteleridir.

 

Zemine serilerek uygulanmaktadır. Bu şiltelerin uygulanmasından sonra üstüne herhangi bir malzeme konulmamalıdır, üzerinde yürünmemelidir. Folyo olan yüzleri sıcak tarafta olacak şekilde uygulanmalıdır. Bu malzemenin veriminin azalmasını engellemek için mutlaka suyla teması engellenmelidir. Islanan camyünü ısı yalıtımı işlevini yapmaz. Bu sebeple ısı yalıtımı yapılacak çatılarda, su yalıtımında sağlanması gerekir. Özellikle çatı su izolasyonu izmir gibi yoğun yağış alan bölgelerde kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Çatı aksamına ek olarak çatı balkonu (su deresi) varsa bu alanlar için de ısı yalıtımı yapılabilir. Bu alanlara uygulanacak ısı yalıtımı teras ısı yalıtımı kapsamında değerlendirilmektedir. Detaylı bilgiye teras ısı yalıtımı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Çatı Isı Yalıtımı izmir Fiyatları

Isı yalıtımı fiyatları konusunda ücretsiz keşif ve fiyatlandırma yapan firmalar tercih edilmelidir. ısı yalıtım m2 değerine göre, uygulama alanı görülmeden ve keşif yapılmadan verilemez. Uygulama alanının türüne ve mevcut durumuna göre malzeme tercihi ve uygulama şekli farklılık göstereceğinden öncelikle keşif yapılmalı ve fiyat teklifi alınmalıdır.

İtimat İzolasyon 35 yılı aşkın deneyimi ile izmir izolasyon firmaları arasında güvenin temsilcisi olarak çatı izolasyonu ve teras su yalıtımı uygulamalarında en kaliteli malzeme ve yapıya en uygun çözümleri üretmektedir. İtimat İzolasyon imzasını taşıyan her iş kesin çözüm ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile sonuçlanmıştır.


İtimat İzolasyon Armut.com üyesidir. Müşteri yorumlarımızı armut.com profilimizden inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz keşif için İletişim Formu veya irtibat numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.